Blog > Komentarze do wpisu
Dlaczego zagłosuję na Dudę.

Kiedyś- jako wesoły, pełny optymizmu młody człowiek głosowałem na PO i Donalda T.

Po głowie chodziły mi: proste podatki, walka z korupcją,  sensowne zarządzanie gospodarką, likwidację KRUS, czy uczciwe, bogate oraz silne (także militarnie) Państwo Polskie.

Przypisywałem nowo powstałej PO same najlepsze cechy - jak każdy naiwny marzyciel o czystym sercu. Byłem pełen radości i wzniosłości. Ufałem Donkowi.

Zawsze miałem ambiwalentny stosunek do Jara "Kaczora" i jego drużyny. Z drobnymi wyjątkami. Podobała mi się postawa św. p. Lecha Kaczyńskiego - na niego zagłosowałem wyborach prezydenckich i nie zawiodłem się. Do dziś jestem z tego dumny.

Wierzyłem też w PO-PiS, który się nie udał z powodu urażonej miłości własnej Tuska - bo przegrał wybory z "Kaczystami".

Później PiS doszedł do władzy.

Ku mojemu zdumieniu okazało się, że ich okres rządów był wspaniałym czasem rozwoju (nawet obniżono parapodatki !!, BYŁA NADWYŻKA BUDŻETOWA!!!), CBA ścigało patologie, słusznie stosując tzw., prowokację kontrolowaną. Dokonano reform dzięki którym późniejszy rząd PO jeszcze długo mógł przejadać wypracowany dobrobyt. Jedynym cierniem w tym pięknym obrazie była koalicja (TFU !!!)z SAMOOBRONĄ i LPR.

Potem do władzy doszła PO (już wtedy na nich nie głosowałem) i po krótkim czasie ich samowładztwa mój sentyment do tego ugrupowania zdechł zupełnie.

Zaczęły się korupcja, nepotyzm, afery, niszczenie państwa, podwyższanie podatków, prześladowanie opozycji, zawalanie naszych interesów w UE. Zniszczono wysoką pozycję Rzeczypospolitej w Europie Środkowej (vide: "podskakująca" Litwa) oraz element naszej dominacji w regionie-Grupę Wyszehradzką. Nie zawetowano w UE polityki klimatycznej, zgodzono się na "dekarbonizację" polskiej gospodarki, nie zbudowano na czas gazoportu i elektrowni atomowej, wykańczano górnictwo, hutnictwo, służalczy sędziowie wydawali haniebne wyroki na ludzi tak prawych oraz oddanych Polsce jak Mariusz Kamiński, a uniewinniali przestępców. Ukradziono mi emeryturę z OFE, zadłużono straszliwie państwo. Patologie sięgały coraz dalej i dalej... nawet do sądów (niezawisłych?) i popularnych mediów zdominowanych przez poprawne politycznie, wynarodowione kreatury (jednym z nielicznych wyjątków jest Telewizja Republika).

 Ale to nic...

Najbardziej zaczęło mnie WKURWIAĆ jak "WADZA" (władza) TUSKA zaczęła bezczelnie kłamać obywatelom w żywe oczy przecząc naocznym faktom. Mówiono bezczelnie, że czarne jest białe. Coś co powinno było spowodować podanie się do dymisji całego rządu i rozpisanie nowych wyborów jak np. afera taśmowa zostało bezczelnie przemilczane i zatuszowane.

Pytano tylko: kto nagrywał,

a nie: CO NAGRANO???!!!

Naczelną dewizą rządzących było KŁAMSTWO i POGARDA dla inteligencji obywateli i tradycji tego kraju.

I z tej formacji wywodzi się mgr historii Prezydent Komorowski - niestrudzony strażnik żyrandola, przysypiający/usypiający interlokutor, smętny konformista, "tytan pracy", kolega niektórych panów z WSI. Nie będę wspominać jego "chlubnych" dokonań z czasów jak był ministrem obrony narodowej... Wystarczy ogląd debilnej reformy dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP, stworzonej przez "szoguna" Kozieja pod patronatem Komorowskiego, która właśnie jest wycofywana, bo jak nadmieniłem, okazała się imbecylna. 

DOSYĆ TEGO !!!!!

Aby demokracja zadziałała, a występek został ukrócony i ukarany - władza musi się zmienić, a pierwszy krok do tego to nowy prezydent.

I myślę, że doktor prawa Andrzej Duda - człowiek prawy, czysty- moralny uczeń Prezydenta Lecha Kaczyńskiego będzie wspaniałym wyborem. 

Potem, w wyborach parlamentarnych trzeba będzie głosować przeciw PO.

Ja chyba zagłosuję na PiS.  

PS. Duda wygrał dzisiejszą debatę  !!! - a numer z chorągiewką "PełO" i to co potem z nią  zrobili Komorowski i Olejnik rozbawiło mnie do łez :)))))

 

źródło: internet obrazek-źródło: internet

 Reakcja Brąka po dzisiejszej debacie:

 obrazek-źródło: internet

 

czwartek, 21 maja 2015, dekert29
Dlaczego zagłosuję na Dudę. 2015/05/21 22:51:02

Polecane wpisy